NBA: «Τριπλός» ο Γιάννης αλλά ήττα για Μπακς

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο προσπαθούσε μόνος, κι έτσι το Μιλγουόκι δεν απέφυγε την τρίτη συνεχή ήττα στην κανονική περίοδο, χάνοντας στην Οκλαχόμα με 114-109 από τους Θάντερ.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ έκανε τα πάντα, φτάνοντας σε άλλο ένα triple double, καθώς είχε 27 πόντους, 17 ριμπάουντ και 10 ασίστ, ενώ πρόσφερε ακόμη στους Μπακς 3 κλεψίματα και άλλα τόσα μπλοκ, παίζοντας για 36 λεπτά αγώνα.

Τα «ελάφια» του Μιλγουόκι γνώρισαν τη 11η ήττα σε 27 αγώνες και βρίσκονται στη δεύτερη θέση της ανατολικής περιφέρειας, ενώ οι Θάντερ έχουν ρεκόρ 11-15.

Από τους Μπακς προσπάθησε ο Κρις Μίντλετον, που είχε 23 πόντους, ενώ ο Ντόντε ΝτιΒιντσέντζο πρόσθεσε άλλους 17 στην επίθεση του Μιλγουόκι.

Για την Οκλαχόμα καθοριστικός υπήρχε ο Τζάστιν Τζάκσον (22 πόντοι), αφού με δικό του τρίποντο έγινε το 112-107 στα 15΄΄ πριν τη λήξη.

Οι γηπεδούχοι είχαν πολυφωνία στην επίθεση, με τον Αλ Χόρφορντ να σκοράρει 20 πόντους, τον Λούκετζ Ντορτ 19 και τον Ντάριους Μπάζλεϊ 18 πόντους.