LaLiga: Έμειναν στο 1-1 Λεβάντε και Θέλτα

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το τελευταίο ματς της 7ης αγωνιστικής της LaLiga, με τις Λεβάντε και Θέλτα να μένουν στο 1-1 στο «Λα Κεράμικα» (σ.σ. έδρα της Βιγιαρεάλ).

Καμμία από τις δύο ομάδες δεν έμεινε ικανοποιημένη από το τελικό σκορ, καθώς βρίσκονται στα χαμηλά «στρώματα» της βαθμολογίας και παλεύουν για να βελτιώσουν τις θέσεις τους.

Μετά από ένα κακό πρώτο 45λεπτο, στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους και συγκεκριμένα στο 48΄ η (τυπικά) γηπεδούχος Λεβάντε άνοιξε το σκορ με το πέναλτι του Ρότζερ, ωστόσο, η «απάντηση» της ομάδας του Βίγκο ήταν άμεση και ήρθε πέντε λεπτά αργότερα με τον Καρέιρα.

Η ιστορία αυτού του αγώνα γράφτηκε στα πρώτα λεπτά του β΄ ημιχρόνου, με τη Λεβάντε να προηγείται στο 48ο λεπτό χάρις στο πέναλτι του Ρότζερ και τους Γαλιθιανούς από το Βίγκο να «απαντούν» πέντε λεπτά αργότερα με τον Καρέιρα.