Στα προημιτελικά του Κυπέλλου η Μάντσεστερ Γ.

Ο ΜακΤόμινεϊ μπήκε στον αγώνα στο 73ο λεπτό στη θέση του Μάτιτς και στο 8ο λεπτό της παράτασης έστειλε την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στα προημιτελικά του Κυπέλλου, σκοράροντας το μοναδικό γκολ στο 1-0 επί της Γουέστ Χαμ στο «Όλντ Τράφορντ».

Τα «σφυριά» έβαλαν δύσκολα στους «κόκκινους διαβόλους», ωστόσο, έστω και δύσκολα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σκοράρουν στο έξτρα ημίωρο και να γίνουν η δεύτερη ομάδα μετά την Μπόρνμουθ που πήρε το «εισιτήριο» για την οκτάδα του FA Cup.

Η Μπόρνμουθ, ομάδα της Championship, νίκησε με 2-0 την Μπέρνλι μέσα στο «Ταρφ Μουρ» κι έκανε την έκπληξη, παίρνοντας την πρόκριση για τους «οκτώ» της διοργάνωσης.

Το σκορ άνοιξε στο 21ο λεπτό ο Σάριτζ και δύο λεπτά πριν από τα 90΄ ο Στάνισλας με πέναλτι «σφράγισε» την πρόκριση των φιλοξενούμενων.