Σε απόσταση βολής από την κορυφή ο ΠΑΟΚ μετά το τρίποντο στη Λαμία

Μοιραστειτε το

Με σκορ 2-0 πέρασε ο «δικέφαλος» από την έδρα της Λαμίας, σε ματς για την 10η αγωνιστική στη Super League.

Χάρη στη νίκη του αυτή ο ΠΑΟΚ έφτασε στους 21 βαθμούς, έχοντας ένα λιγότερο από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό (ωστόσο οι Θεσσαλονικείς έχουν ένα ματς περισσότερο). Από την πλευρά της η Λαμία παραμένει σε πολύ δύσκολη θέση στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς βρίσκεται στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα με μόλις 2 βαθμούς.

Η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δύο ομάδων αποτυπώθηκε και στον αγωνιστικό χώρο, με τους φιλοξενουμένους να μην αντιμετωπίζουν ιδιαίτερα προβλήματα και ένα γκολ ανά ημίχρονο, να φτάνουν σχετικά άνετα στη νίκη.

Το σκορ άνοιξε ο Χρήστος Τζόλης στο 12ο λεπτό, βάζοντας από νωρίς την ομάδα του στη θέση του οδηγού. Η νίκη «κλείδωσε» στο 64ο λεπτό, όταν ο αρχηγός του ΠΑΟΚ Αντρέ Βιεϊρίνια επέστρεψε στα γκολ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ.