Πήρε το «θρίλερ» η Νάπολι στο 90΄. Αποχώρησε τραυματίας ο Μανωλάς

Η Νάπολι ήταν η νικήτρια του «θρίλερ» με την Ουντινέζε, καθώς με τέρμα του Μπακαγιόκο στο 90΄, επικράτησε με 2-1 της Ουντινέζε στο «Φρίουλι».

Με το «τρίποντο» αυτό οι «παρτενοπέι» παραμένουν στο… κόλπο της εξόδου στο Champions League της επόμενης περιόδου, ωστόσο, για τον Κώστα Μανωλά η αναμέτρηση είχε πρόωρο τέλος.

Ο Έλληνας κεντρικός αμυντικός ξεκίνησε στο αρχικό σχήμα, αλλά αντικαταστάθηκε με μυϊκό πρόβλημα μόλις στο 16ο λεπτό, δευτερόλεπτα αφότου ο Ινσίνιε είχε ανοίξει το σκορ με πέναλτι.

Οι γηπεδούχοι «απάντησαν» στο 27΄ με τον Λαζάνια, ωστόσο, την τελευταία λέξη στο ματς την είπε ο Μπακαγιόκο, σκοράροντας με μεφαλιά στο 90ό λεπτό.

«Ζωντανή» στη μάχη της τετράδας παραμένει και η Λάτσιο, που επικράτησε 2-0 της Πάρμα στο «Ένιο Ταρντίνι», χάρη σε γκολ των Λουίς Αλμπέρτο και Φελίπε Καϊσέδο, ενώ η Βερόνα νίκησε 2-1 την ουραγό Κροτόνε.